J116F11A12VDCS.9
CIT Relay and Switch
型号:
J116F11A12VDCS.9
描述:
RELAY GEN PURPOSE SPST 50A 12V
库存 : 590
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Switching Voltage 277VAC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 50 A
Coil Current 75 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 160 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series J116F1
Operate Time 15 ms
Mfr CIT Relay and Switch
Coil Voltage 12VDC
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Must Operate Voltage 9 VDC