J1511CT48VDC.9
CIT Relay and Switch
型号:
J1511CT48VDC.9
描述:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 48V
库存 : 248
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 300VAC - Max
Termination Style Plug In
Contact Rating (Current) 20 A
Coil Current 18.5 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 2.6 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 4.8 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series J151
Operate Time 25 ms
Mfr CIT Relay and Switch
Coil Voltage 48VDC
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Must Operate Voltage 36 VDC