J1512CP24VAC1.2
CIT Relay and Switch
型号:
J1512CP24VAC1.2
描述:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 24V
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 300VAC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 20 A
Coil Current 130.4 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 184 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 7.2 VAC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Coil Insulation -
Series J151
Operate Time 25 ms
Mfr CIT Relay and Switch
Coil Voltage 24VAC
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Must Operate Voltage 19.2 VAC