J1522CT12VDCD
CIT Relay and Switch
型号:
J1522CT12VDCD
描述:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 12V
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 300VAC - Max
Termination Style Plug In
Contact Rating (Current) 10 A
Coil Current 75 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 160 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Coil Insulation -
Series J152
Operate Time 25 ms
Mfr CIT Relay and Switch
Coil Voltage 12VDC
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Must Operate Voltage 9 VDC