J60030-1C
Eaton - Bussmann Electrical Division
型号:
J60030-1C
描述:
FUSE BLOCK CART 600V 30A CHASSIS
用户指南
Fuseholder Type Block
Termination Style Box Lug
Current Rating (Amps) 30 A
Contact Finish -
Fuse Type Cartridge
Mounting Type Chassis Mount
Orientation -
Product Status Obsolete
Fuse Size 0.813" Dia x 2.25" L (20.65mm x 57.15mm)
Series J600
For Use With/Related Products Class J Fuses
Voltage 600V