JBB50DYRT
Sullins Connector Solutions
型号:
JBB50DYRT
描述:
CONN EDGE DUAL FML 100POS 0.050
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Number of Rows 2
Number of Positions 100
Color Black
Read Out Dual
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish Gold
Termination Solder
Contact Type Cantilever
Flange Feature Flush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Gender Female
Mounting Type Board Edge, Straddle Mount
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Series -
Number of Positions/Bay/Row 50
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.050" (1.27mm)