JCB0348S12
XP Power
型号:
JCB0348S12
品牌:
XP Power
描述:
DC DC CONVERTER 12V 3W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 72V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 250mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series JCB (3W)
Power (Watts) 3 W
Type Isolated Module
Package / Case 24-DIP Module, 14 Leads
Efficiency 80%