JM1AN-P-DC24V
Panasonic Electric Works
型号:
JM1AN-P-DC24V
描述:
RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 24V
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 20 A
Coil Current 37.5 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 640 Ohms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series JM
Operate Time 20 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Coil Voltage 24VDC
Contact Material Silver Alloy
Must Operate Voltage 16.8 VDC