JM60400-2MW26
Eaton - Bussmann Electrical Division
型号:
JM60400-2MW26
描述:
FUSE BLOCK CART 600V 400A SMD
用户指南
Fuseholder Type Block
Termination Style Box Lug
Current Rating (Amps) 400 A
Contact Finish Tin
Fuse Type Cartridge
Mounting Type Chassis Mount
Orientation -
Product Status Active
Fuse Size 2" Dia x 7.126" L (50.8mm x 181mm)
Series JM60
For Use With/Related Products Class J Fuses
Voltage 600V