JN2AS10UL1-R
JAE Electronics
型号:
JN2AS10UL1-R
描述:
CONN RCPT MALE 10POS GOLD SOLDER
用户指南
Cable Opening 0.472" (12.00mm)
Backshell Material, Plating -
Insert Material Synthetic Resin
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 200VAC
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Thickness - Mating 3.90µin (0.099µm)
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Zinc
Shell Size - Insert S
Connector Type Receptacle, Male Pins
Mfr JAE Electronics
Contact Material Copper Alloy
Features Ground Lug
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -20°C ~ 100°C