NKK Switches
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.154
$3.154
10
$2.9697
$29.697
25
$2.6999
$67.4975
100
$2.34004
$234.004
250
$2.121464
$530.366
500
$1.967165
$983.5825
1000
$1.825738
$1825.738
2500
$1.658596
$4146.49
5000
$1.59125
$7956.25
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Actuator Level | Raised |
| Number of Positions | 8 |
| Termination Style | PC Pin |
| Voltage Rating | 24VDC |
| Actuator Type | Piano |
| Current Rating (Amps) | 25mA |
| Contact Finish | Gold |
| Circuit | SPST |
| Height Above Board | 0.362" (9.20mm) |
| Mechanical Life | 2,000 Cycles |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Series | JS |
| Body Material | Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled |
| Length | 0.846" (21.49mm) |
| Electrical Life | 2,000 Cycles |
| Mfr | NKK Switches |
| Pitch | 0.100" (2.54mm), Full |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Washable | No |
| Base Product Number | JS0308PP |