JTE0624S24
XP Power
型号:
JTE0624S24
品牌:
XP Power
描述:
DC DC CONVERTER 24V 6W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.25" L x 0.80" W x 0.41" H (31.8mm x 20.3mm x 10.4mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 250mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Series JTE (6W)
Power (Watts) 6 W
Type Isolated Module
Package / Case 24-DIP Module, 7 Leads
Efficiency 84%