JTK3048S15
XP Power
型号:
JTK3048S15
品牌:
XP Power
描述:
DC DC CONVERTER 15V 30W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.6 kV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.00" L x 1.00" W x 0.43" H (25.4mm x 25.4mm x 10.9mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 2A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series JTK30 (30W)
Power (Watts) 30 W
Control Features Enable, Active High
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 92%