JV1APF-12V
Panasonic Electric Works
型号:
JV1APF-12V
描述:
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 125VAC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 16 A
Coil Current 16.7 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 720 Ohms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 0.6 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Flux Protection
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series JV
Operate Time 10 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Coil Voltage 12VDC
Contact Material Silver Alloy
Must Operate Voltage 9.6 VDC