JW-02-04-T-S-400-250
Samtec Inc.
型号:
JW-02-04-T-S-400-250
品牌:
Samtec Inc.
描述:
.156" FLEX STACK, POWER FLEXIBLE
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 2
Color Black
Length - Post (Mating) 0.250" (6.350mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.740" (18.800mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series JW
Pitch 0.156" (3.96mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.400" (10.160mm)
Length - Tail 0.090" (2.286mm)