JW-03-04-T-S-450-250
Samtec Inc.
型号:
JW-03-04-T-S-450-250
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN HDR 3POS 0.156 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 3
Color Black
Length - Post (Mating) 0.250" (6.350mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.790" (20.066mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series JW
Pitch 0.156" (3.96mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.450" (11.430mm)
Length - Tail 0.090" (2.286mm)