JW-10-04-T-S-1120-140
Samtec Inc.
型号:
JW-10-04-T-S-1120-140
品牌:
Samtec Inc.
描述:
.156" FLEX STACK, POWER FLEXIBLE
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 10
Color Black
Length - Post (Mating) 0.140" (3.556mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 1.350" (34.290mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series JW
Pitch 0.156" (3.96mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 1.120" (28.448mm)
Length - Tail 0.090" (2.286mm)