JW1FSN-DC48V
Panasonic Electric Works
型号:
JW1FSN-DC48V
描述:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 48V
库存 : 1011
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Switching Voltage 250VAC, 30VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 10 A
Coil Current 11 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 4.4 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 4.8 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series JW
Operate Time 15 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Coil Voltage 48VDC
Contact Material Silver Nickel (AgNi)
Must Operate Voltage 33.6 VDC