JWK1024S5V1
XP Power
型号:
JWK1024S5V1
品牌:
XP Power
描述:
DC DC CONVERTER 5.1V 10W
用户指南
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Current - Output (Max) 2A
Supplier Device Package -
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 84%
Mfr XP Power
Features Remote On/Off, SCP, UVLO
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 5.1V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.00" L x 1.00" W x 0.40" H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm)
Number of Outputs 1
Series JWK10 (10W)
Power (Watts) 10 W