JWS75-12/RB
TDK-Lambda Americas Inc
型号:
JWS75-12/RB
描述:
AC/DC CONVERTER 12V 75W
用户指南
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 60°C (With Derating)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.88" L x 3.62" W x 1.65" H (174.8mm x 91.9mm x 41.9mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Series JWS (75W)
Current - Output 1 6.3 A
Power (Watts) 75W
Type Open Frame
Efficiency 76%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 265 VAC