Visaton GmbH & Co. KG
型号:
K 20 - 8 OHM
封装:
-
批次:
-
描述:
SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 73DB
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$6.9635
$6.9635
10
$5.7266
$57.266
25
$5.27136
$131.784
50
$4.94247
$247.1235
100
$4.626595
$462.6595
500
$4.27842
$2139.21
请发送询价,我们将立即回复。

| Frequency Range | 600 Hz ~ 20 kHz |
| Shape | Round |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Height - Seated (Max) | 0.142" (3.60mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Power - Rated | 1 W |
| Technology | - |
| Frequency - Self Resonant | 860Hz |
| Mfr | Visaton GmbH & Co. KG |
| Material - Cone | Plastic |
| Efficiency - Type | Sound Pressure Level (SPL) |
| Distortion Rating | - |
| Efficiency - dBA | 73.00 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Termination | Solder Pads |
| Size / Dimension | 0.787" Dia (20.00mm) |
| Material - Magnet | - |
| Series | Miniature Speaker |
| Type | General Purpose |
| Power - Max | 1.5 W |
| Port Location | Top |
| Package | Bulk |
| Impedance | 8 Ohms |
| Efficiency - Testing | 1W/1M |