K102K10C0GF5TH5
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
K102K10C0GF5TH5
描述:
CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.244" (6.20mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Capacitance 1000 pF