TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
型号:
K10P-11A55-24
封装:
-
批次:
-
描述:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 24V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$61.0185
$61.0185
10
$57.8056
$578.056
25
$54.5946
$1364.865
50
$51.38322
$2569.161
100
$48.17165
$4817.165
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -45°C ~ 70°C |
| Switching Voltage | 120VAC - Max |
| Termination Style | PC Pin |
| Contact Rating (Current) | 15 A |
| Coil Current | 52 mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Coil Resistance | 160 Ohms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 2.4 VAC |
| Contact Form | DPDT (2 Form C) |
| Seal Rating | - |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | Class B |
| Series | K10 |
| Operate Time | 13 ms |
| Mfr | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Coil Voltage | 24VAC |
| Contact Material | Silver Cadmium Oxide (AgCdO) |
| Must Operate Voltage | 20.4 VAC |
| Release Time | 10 ms |
| Features | - |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | K10P |