首页 / 按钮开关 / K16-271-Y-24VDC
minImg
K16-271-Y-24VDC
Kacon
型号:
K16-271-Y-24VDC
品牌:
Kacon
描述:
16MM SWITCH PUSH ROUND SPDT YLW
库存 : 26
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Illumination Type, Color LED, Yellow
Operating Temperature -25°C ~ 55°C
Ingress Protection IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Termination Style Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Actuator Type Round, Button
Current Rating (Amps) 3A (AC/DC)
Panel Cutout Dimensions Circular - 16.00mm Dia
Circuit SPDT
Mechanical Life 1,000,000 Cycles
Mounting Type Panel Mount, Front
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 24 VDC
Series K16
Type Standard, Illuminated
Voltage Rating - DC 110 V
Switch Function On-Mom
Electrical Life 100,000 Cycles
Voltage Rating - AC 250 V