K20KAC-P09LCC0-400S
ODU
型号:
K20KAC-P09LCC0-400S
品牌:
ODU
描述:
CONN RCPT FMALE 9P GOLD SLDR CUP
用户指南
Cable Opening 0.138" ~ 0.157" (3.50mm ~ 4.00mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome over Nickel
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating -
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 4A
Contact Finish Thickness - Mating -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Chrome over Nickel
Shell Size - Insert 0
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Mfr ODU
Contact Material Brass
Features Backshell, Strain Relief
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C