K24K0C-P40LFG0-750S
ODU
型号:
K24K0C-P40LFG0-750S
品牌:
ODU
描述:
ODU MINI-SNAP RCEPT, INLINE, STY
用户指南
Cable Opening 0.276" ~ 0.295" (7.00mm ~ 7.50mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome over Nickel
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 300V
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 7.5A
Contact Finish Thickness - Mating -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Chrome over Nickel
Shell Size - Insert 4
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Mfr ODU
Contact Material Brass
Features Backshell, Strain Relief
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C