K391M10X7RF5TL2
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
K391M10X7RF5TL2
描述:
CAP CER 390PF 50V X7R RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.205" (5.20mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Capacitance 390 pF