K472K20C0GF5UH5
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
K472K20C0GF5UH5
描述:
CAP CER 4700PF 50V C0G/NP0 RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.299" (7.60mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Capacitance 4700 pF