K51451520000G
Amphenol Anytek
型号:
K51451520000G
描述:
TERM BLOCK PLUG 14POS 5.08MM
用户指南
Insulation Height 1.016" (25.81mm)
Contact Tail Length -
Ingress Protection -
Housing Material Thermoplastic
Material Flammability Rating UL94 V-0
Header Orientation -
Product Status Active
Contact Mating Finish Tin
Number of Levels 1 (Mate), 2 (Input)
Current - UL 12 A
Screw Size M3
Mfr Amphenol Anytek
Plug Wire Entry 90° and 270°
Contact Material Phosphor Bronze
Features Latch Lock, Retention Latches (Wire Side)
Wire Gauge or Range - mm² -
Wire Gauge or Range - AWG 12-24 AWG
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Number of Positions 14
Positions Per Level 14 (Mate), 28 (Input)
Torque - Screw 0.49 Nm (4.3 Lb-In)
Termination Style Screw
Color Green
Wire Strip Length 6-7mm
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Current - IEC -
Series K5
Type Plug, Female Sockets
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.200" (5.08mm)