Kycon, Inc.
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$10.45
$10.45
10
$9.4088
$94.088
25
$8.86312
$221.578
50
$8.63588
$431.794
100
$8.408545
$840.8545
250
$7.49949
$1874.8725
450
$7.044991
$3170.24595
950
$6.22686
$5915.517
请发送询价,我们将立即回复。

| Dielectric Material | Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled |
| Shell Material, Finish | Steel, Nickel Plated |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 29VAC |
| Current Rating (Amps) | 1.5A |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Type | Signal |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | - |
| Backset Spacing | 0.350" (8.89mm) |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Mfr | Kycon, Inc. |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Features | Board Lock |
| Shell Size, Connector Layout | 3 (DB, B) High Density |
| Operating Temperature | -55°C ~ 75°C |
| Number of Rows | 3 |
| Number of Positions | 44 |
| Color | Black |
| Contact Finish Thickness | Flash |
| Termination | Solder |
| Flange Feature | Housing/Shell (4-40) |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Contact Form | - |
| Series | K66X |
| Connector Style | D-Sub, High Density |
| Package | Tray |
| Base Product Number | K66X-B44S |