K66XHT-E15S-NJ
Kycon, Inc.
型号:
K66XHT-E15S-NJ
品牌:
Kycon, Inc.
描述:
CONN D-SUB HD RCPT 15P R/A SLDR
用户指南
Dielectric Material Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Nickel Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 30V
Current Rating (Amps) 1.5A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.350" (8.89mm)
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Mfr Kycon, Inc.
Contact Material Phosphor Bronze
Features Board Lock
Shell Size, Connector Layout 1 (DE, E) High Density
Operating Temperature -55°C ~ 105°C