K86X-AA-26P-K30
Kycon, Inc.
型号:
K86X-AA-26P-K30
品牌:
Kycon, Inc.
描述:
CONN D-SUB HD PLUG 26POS VERT
用户指南
Dielectric Material Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Nickel Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 30VAC
Current Rating (Amps) 1.5A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Connector Type Plug, Male Pins
Mfr Kycon, Inc.
Contact Material Brass
Features Grounding Indents
Shell Size, Connector Layout 2 (DA, A) High Density
Operating Temperature -55°C ~ 105°C