KA378R12CTU
onsemi
型号:
KA378R12CTU
品牌:
onsemi
封装:
TO-220F-4L
描述:
IC REG LINEAR 12V 3A TO220F-4L
用户指南
Operating Temperature -20°C ~ 80°C
Current - Quiescent (Iq) 10 mA
Output Type Fixed
PSRR -
Voltage - Input (Max) 35V
Number of Regulators 1
Current - Output 3A
Output Configuration Positive
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-220F-4L
Series -
Control Features -
Package / Case TO-220-4 Full Pack
Protection Features Over Current, Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 12V
Voltage Dropout (Max) 0.5V @ 3A