KAF31GR72A224KU
KYOCERA AVX
型号:
KAF31GR72A224KU
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP CER 0.22UF 100V X7R 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series FLEXITERM®
Thickness (Max) 0.070" (1.78mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.22 µF