KAM05AR71H272KH
KYOCERA AVX
型号:
KAM05AR71H272KH
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series -
Thickness (Max) 0.022" (0.56mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 2700 pF