KAM31BR71C103KM
KYOCERA AVX
型号:
KAM31BR71C103KM
描述:
CAP CER 10000PF 16V X7R 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series -
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10000 pF