首页 / 旋转开关 / KC24A13.001NLS
minImg
KC24A13.001NLS
E-Switch
型号:
KC24A13.001NLS
品牌:
E-Switch
描述:
SWITCH ROTARY 4POS 350MA 125V
用户指南
Number of Positions 4
Number of Poles per Deck 2
Index Stops Fixed
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Flatted (6.35mm Dia)
Panel Cutout Dimensions Circular - 9.80mm Dia
Current Rating (Amps) 350mA (AC)
Contact Finish Silver
Angle of Throw 30°
Actuator Length 13.00mm
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Depth Behind Panel 18.50mm
Series KC
Circuit per Deck DP4T
Contact Timing Non-Shorting (BBM)
Voltage Rating - AC 125 V