首页 / 陶瓷电容器 / KC355LD72W224KH01K
minImg
KC355LD72W224KH01K
Murata Electronics
型号:
KC355LD72W224KH01K
描述:
CAP CER 0.22UF 450V X7T 2220
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 450V
Size / Dimension 0.240" L x 0.209" W (6.10mm x 5.30mm)
Temperature Coefficient X7T
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series KC3
Thickness (Max) 0.118" (3.00mm)
Package / Case Stacked SMD, 2 J-Lead
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.22 µF