首页 / 旋转开关 / KC43B30.002NLS
minImg
KC43B30.002NLS
E-Switch
型号:
KC43B30.002NLS
品牌:
E-Switch
描述:
SWITCH ROTARY 3POS 0.35A 125V
用户指南
Number of Positions 3
Number of Poles per Deck 4
Index Stops Fixed
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Round (6mm Dia)
Panel Cutout Dimensions Circular - 10.20mm Dia
Current Rating (Amps) 350mA (AC)
Contact Finish Silver
Angle of Throw 30°
Actuator Length 30.00mm
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Depth Behind Panel 20.70mm
Series KC
Circuit per Deck 4P3T
Contact Timing Non-Shorting (BBM)
Voltage Rating - AC 125 V