KD1206PTS3. H
Sunon Fans
型号:
KD1206PTS3. H
品牌:
Sunon Fans
描述:
FAN AXIAL 60X25.5MM 12VDC WIRE
用户指南
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Air Flow 16.0 CFM (0.448m³/min)
Noise 25.0dB(A)
Ingress Protection -
Static Pressure 0.100 in H2O (24.9 Pa)
Bearing Type Sleeve
Approval Agency CE, CSA, TUV, UL
Current Rating (Amps) 0.070A
Fan Type Tubeaxial
Termination 2 Wire Leads
Voltage - Rated 12VDC
Size / Dimension Square - 60mm L x 60mm H
Voltage Range 5 ~ 13.8VDC
Product Status Obsolete
Weight 0.13 lb (58.97 g)
RPM 3100 RPM
Lifetime @ Temp. -
Series KD
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Power (Watts) 800 mW
Mfr Sunon Fans
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT)
Features -
Width 25.50mm