KGF43YR72A104MV
KYOCERA AVX
型号:
KGF43YR72A104MV
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1812
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series FLEXITERM®
Thickness (Max) 0.040" (1.02mm)
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.1 µF