KGF55CR71H106MV
KYOCERA AVX
型号:
KGF55CR71H106MV
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP CER 10UF 50V X7R 2220
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.225" L x 0.197" W (5.72mm x 5.00mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series FLEXITERM®
Thickness (Max) 0.090" (2.28mm)
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10 µF