KGL31ZR71A684MT
KYOCERA AVX
型号:
KGL31ZR71A684MT
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP CER 0.68UF 10V X7R 0612
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series -
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Package / Case 0612 (1632 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.68 µF