KGM03ACG1H4R7CH
KYOCERA AVX
型号:
KGM03ACG1H4R7CH
描述:
CAP CER 4.7PF 50V C0G/NP0 0201
库存 : 56679
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Series -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 4.7 pF