KGM05AR50J225MN
KYOCERA AVX
型号:
KGM05AR50J225MN
描述:
CAP CER SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Size / Dimension 0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series -
Thickness (Max) 0.022" (0.56mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 2.2 µF