KGM21AR71A334MU
KYOCERA AVX
型号:
KGM21AR71A334MU
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP CER 0.33UF 10V X7R 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series -
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.33 µF