KGM31ACG1E103KL
KYOCERA AVX
型号:
KGM31ACG1E103KL
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP CER SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series -
Thickness (Max) 0.060" (1.52mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10000 pF