KGM32RR72A153KU
KYOCERA AVX
型号:
KGM32RR72A153KU
描述:
CAP CER 0.015UF 100V X7R 1210
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series -
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.015 µF