KGM43BCG1E153FV
KYOCERA AVX
型号:
KGM43BCG1E153FV
描述:
CAP CER 0.015UF 25V NP0 1812
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Series -
Thickness (Max) 0.050" (1.27mm)
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.015 µF