KGM43BCG2D222FV
KYOCERA AVX
型号:
KGM43BCG2D222FV
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP CER 2200PF 200V NP0 1812
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series -
Thickness (Max) 0.040" (1.02mm)
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 2200 pF